Bir zam da iCloud fiyatlarına geldi

App Srore’daki uygulamalara gelen zamdan sonra Apple türkiye şimdide iCloud fiyatlarına zam yaptı.

Mevcut iCloud alanı olan kullanıcılar bir sonraki yenileme tarihlerine kadar zamdan etkilenmeyecekler fakat yenileme yapmak istediklerinde zamlı fiyattan ödeme yapmaları gerekecek.

iCloud

Zamdan fiyatlar nasıl oldu?

Daha önce aylık 11.99 TL olan 200 GB saklama alanı planı yapılan yeni zamdan sonra aylık 19.99 TL’ye yükseldi. Zamdan önce 3.99 TL’ye satın alabildiğimiz 50 GB saklama alanı planı ise şu anda 6.49 TL olarak gözükmekte.

Ama merak etmeyin 5GB saklama alanı planı hala ücretsiz olarak sunulmakta.

iCloud Nedir ?

iCloud, tüm Apple aygıtlarında yerleşik olarak bulunuyor. Bu da şu anlama geliyor: Fotoğraflarınız, dosyalarınız, notlarınız, kısacası her şeyiniz güvende ve güncel kalıyor. Ve tümüne her yerden erişebiliyorsunuz. Üstelik iCloud otomatik çalıştığı için, size sadece sevdiğiniz şeyi yapmaya devam etmek kalıyor. Başlangıçta 5 GB iCloud depolama alanı ücretsiz sunuluyor ve istediğiniz zaman daha fazlasını kolayca ekleyebiliyorsunuz.

Dosyalarınızın hepsine tüm aygıtlarınızdan erişin.

iCloud Drive, dosyalarınız için güvenli bir saklama ortamı ve onlara istediğiniz aygıttan kolay erişim imkanı sağlıyor. iOS’ta Dosyalar uygulamasından, Mac’inizde Finder’dan, Windows PC’lerde Dosya Gezgini’nden veya iCloud.com adresinden tüm dosyalarınıza erişebiliyorsunuz.

Dosyalarınızı dilediğiniz gibi düzenleyin. Ve onlara tüm aygıtlarınızdan ulaşın.

iCloud Drive ile dosyalarınızı klasörler halinde düzenleyebiliyor, yeniden adlandırabiliyor ve farklı renklerle etiketleyebiliyorsunuz. Üstelik yaptığınız değişiklikler tüm aygıtlarınızda uygulanıyor. Hatta dilerseniz, Mac’inizdeki Masaüstü ve Belgeler klasörlerinde bulunan her şeyin otomatik olarak iCloud Drive’da da saklanmasını sağlayabiliyorsunuz.

Yorum yapın