Apple iPhone X için ekran değişimi programı başlattı

Bir yıl sonunda Apple artık iPhone X modellerinin ekran sorunu olduğunu kabul etti.iPhone X için ekran değişimi programı

Apple yıllar sonra tasarımı tamamen yenilenen ilk iPhone olarak  iPhone X  modelini piyasaya sürüldüğünde sorunları paylaşmadı. Apple bir çoğunu yazılım güncellemeleri akışıyla pekiştirdi, ancak birçok kullanıcı ekranla ilgili sürekli sorunlardan şikayet etti. Ve Apple artık bununla ilgili bir şeyler yapmak için düğmeye bastı . Artık Apple iPhone X dokunmatik sorunlarını gidermek için bir iPhone X Ekran Modülü Değiştirme Programı başlattı . Bilmeniz gereken her şey:

iPhone X Ekran Değişimi Programı nedir?

Apple’a göre, bazı iPhone X’lerin ekranında kullanılan bileşende ekranda hata oluşturabilecek bir hata var. Etkilenen X’lerde dokunmalara tepki vermeme ya da kendi kendine çalışma gibi hataların olduğu belirtiliyor.

Apple’dan yapılan açıklamaya göre bu problemi yaşayan iPhone X kullanıcıları telefonunun ekranını Apple Store ya da yetkili servislerden değiştirtebilirler.

Sorunun hali hazırda çeşitli forum sitelerinde tartışıldığı ve cihazın çıktığı tarihten bu yana böyle bir şeyin olduğu iddia ediliyor.

Eğer siz de cihazınızda bu tip bir sorun yaşıyorsanız Apple Store’a ya da yetkili servislerden birine gitmelisiniz. Ayrıca Apple’ın destek birimine e-mail ile ulaşıp cihazınız için değişim talep edebilirsiniz.

Program ne kadar sürecek?

Apple, modül değiştirme programı için bir bitiş tarihi belirlemedi, ancak program, ünitenin ilk perakende satışından sonra 3 yıl sürüyor. Bu yüzden iPhone X’unuzu lansman gününde satın aldıysanız, 3 Kasım 2020’ye kadar düzeltmeniz gerekiyor.

iPhoe X ekran değişimi programı garantimi uzatır mı?

Hayır!

iPhone XS’imle benzer bir sorunum var. Ne yapmalıyım?

Malesef iPhone XS bu değişim programına dahil değil şimdilik onun için beklemekten başka çareniz yok.

 

Apple’ın iPhone’u garantiye göndermeden önce müşterilerinden iTunes ya da iCloud üzerinden yedeklemelerini önerdiğini de eklemiş olalım.

Garanti kapsamında olmayan ve farklı bir ülkeden satın alınmış olan X’lerin ise bu değişim programına dahil olmadığını da ekleyelim. Eğer farklı bir ülkeden satın aldıysanız o ülkenin teknik servisi ile iletişime geçmeniz gerekiyor.

Ek olarak daha öncesinde buna benzer bir sebepten dolayı ekranınız değişmişse Apple’ın açıklamasına göre iletişime geçip ücret talebinde bulunabilirsiniz. Apple yüksek ihtimalle  ödediğiniz ücreti geri ödeyecektir.

Yorum yapın