iPhone’da Pin Kodu Nasıl Açılır / Kapatılır?

Pin Kodu her sim kart için otomatik olarak açık olarak geliyor. Pin kodu, kartınızda kayıtlı kişisel bilgilerinizin güvenliği açısından son derece önemlidir. iPhone’nunuzda pin kodu kullanarak güvenlik önlemi alabilirsiniz.

iPhone’da Pin kodunu açmak için;

Telefonunuzdan Ayarlar menüsünü ziyaret edin

Sayfanın ortalarına inin ve Telefon seçeneğine dokunarak menüye giriş yapın.

Açılan sayfanın en altındaki SIM PIN seçeneğine dokunun.

SIM PIN seçeneğini aktif hale getirdiyseniz telefonunuzu tamamen kapattıktan sonra açmak istediğinizde telefon açılırken size bir SIM PIN şifresi soracaktır. Bir 4 karakter ve sadece rakamlardan oluşan şifre oluşturun ve işlemi tamamlamak için Tamam‘a dokunun.

Telefonunuzdaki içeriklerin güvenliğini artırmak için eklediğiniz SIM kilidinin, şifresini değiştirmek ya da SIM kilidini kaldırmak için yukarıdaki adımları izleyip, SIM PIN seçeneğini pasif hale getirebilirsiniz.

Hiçbir zaman SIM PIN veya PUK kodunu tahmin etmeye çalışmayın. Yanlış tahmin ettiğinizde SIM kartınız kalıcı olarak kilitlenebilir ve yeni bir SIM karta ihtiyacınız olabilir. Aygıtınız bilmediğiniz bir PIN veya kod sorarsa şunları yapmanız gerekir:

Size SIM kartı veren operatörle iletişime geçin. Hangi operatörü arayacağınızı bilmiyorsanız SIM kartı çıkarın ve kartta operatörün adı veya logosu olup olmadığını kontrol edin.

Operatörünüzden saptanmış SIM PIN veya PUK kodunu kullanarak SIM kartınızın kilidini açmanıza yardım etmesini isteyin.

SIM kartınızın kilidini SIM PIN veya PUK kodunu kullanarak açamıyorsanız veya “PUK hakkı kalmadı” uyarısı alıyorsanız yeni bir SIM kart isteyin.

Yorum yapın