iPhone 5 Mikrofon Değişimi

Kategoriler: Etiketler:

Açıklama

iPhone 5 Mikrofon Değişimi için bize ulaşın.

 • 60 Dakikada Onarım
 • 90 Gün Garanti
 • Orijinal Yedek Parça
 • Deneyimli Teknisyen

iPhone’nunuzdaki mikrofonlar çalışmıyorsa

 • Telefon veya FaceTime araması yaptığınız kişiler sizi duyamıyor.
 • Telefon veya FaceTime araması yaptığınız kişiler sesinizi net duyamıyor.
 • Siri “Ne dediğinizi anlayamadım” diyor veya isteğinizi duymuyor ya da yalnızca bir kısmını duyuyor.
 • Kaydedilen sesi çaldığınızda duyduğunuz ses net değil veya ses duymuyorsunuz.

Mikrofonlarınız bozulmuş olabilir bunun için servisimize gelerek yada cihazınızı bize kargo ile göndererek mikrofon değişimi yaptırabilirsiniz. iPhone 5 mikrofon değişimi için orijinal yedek para kullanıyoruz. Mikrofon değişimi sonrası ses kalitesi ilk günkü gibi oluyor.


Açık Servis

Açık olarak dizayn edilmiş servisimizde tüm onarım işlemlerinizi izleyebilir, kullanılan ekipman ve yedek parçaların kalitesini görebilirsiniz.


Sıkça Sorulan Sorular

Servisimizde yapılan işlemler için randevu almanız gerekmez.

Hayır silinmez. iPhone 5 mikrofon değişimi sadece parça değişimi ile yapılan bir işlemdir ve herhangi bir yazılım işlemi gerektirmez. Cihazınızda ki bilgiler nasıl bıraktıysanız o şekilde durur.

iPhone 5 mikrofon değişimi sadece sadece 60 dakikada içerisinde hazır olur.


Aygıtınızdaki mikrofonları test etme

Hücresel bağlantınızda ya da kullandığınız uygulamada değil, aygıtınızın mikrofonunda bir sorun olup olmadığını bulmak için her bir mikrofonu test edin. Mikrofonun yeri aygıta göre değişiklik gösterebilir. Mikrofonları bulmak için ürününüzün teknik özelliklerine bakabilirsiniz.

Mikrofonlarınızı test ederken iOS aygıtınıza kablolu veya kablosuz bir kulaklık bağlı olmadığından emin olun.

iPhone’unuzda birden çok mikrofon vardır.

iPhone’unuzun alt kısmındaki birincil mikrofonu test etmek için Sesli Notlar’ı açın ve kayıt simgesine dokunun. Ardından mikrofona doğru konuşun ve kaydı çalmak için çalma simgesine dokunun. Sesinizi net bir şekilde duyabilmeniz gerekir.

Ön mikrofonu test etmek için Kamera uygulamasını açın ve ön kamerayı kullanarak bir video kaydedin. Arka mikrofonu test etmek için Kamera uygulamasını açın ve arka kamerayı kullanarak bir video kaydedin. Videoyu oynattığınızda sesinizi net bir şekilde duyabilmeniz gerekir.

Bir telefon görüşmesinde ses zayıf geliyorsa arka mikrofonun engellenmediğinden veya üzerinin kapalı olmadığından emin olun.

Siri sizi duyamıyorsa iPhone’unuzun üst kısmında bulunan alıcının ve ön mikrofonun kapatılmadığından veya kirli olmadığından emin olun.

Aygıtınızdaki mikrofonu test ettikten sonra hâlâ sorun yaşıyorsanız şu adımları deneyin:

 1. Kulaklık jakına takılı tüm aksesuarları çıkarın ve tüm Bluetooth kulaklıkların bağlantısını kesin.
 2. Aygıtı tutarken veya video kaydederken mikrofonun ve iSight mikrofonunun üzerini parmaklarınızla veya kılıfla kapatmamaya dikkat edin.
 3. Mikrofonun, iSight mikrofonunun veya iPhone alıcısının üzerini kapatan ekran koruyucuları, filmleri veya kılıfları çıkarın.
 4. Mikrofonların veya iPhone alıcısının üzerinde birikinti varsa temizleyin. Mikrofonların yerlerini öğrenmek için aygıtınızın kullanım kılavuzuna bakın.
 5. Aygıtınızı yeniden başlatın.
 6. iOS’in en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun.

 

 


Bize Ulaşın

Telefon : 0216 360 60 90

Adres : Bağdat Caddesi Ahenk Apartmanı No:344/E Kadiköy /İstanbul  Divan Pastanesi’nin karşısında Optipol gözlük mağazasının yanındayız. Yol tarifi için tıklayın.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“iPhone 5 Mikrofon Değişimi” için yorum yapan ilk kişi siz olun