iPhone 5 Pil Değişimi

Kategoriler: Etiketler:

Açıklama

iPhone 5 Pil Değişimi için bize ulaşın.

  • 30 Dakikada Hazır
  • 90 Gün Garanti
  • Orijinal Yedek Parça
  • Deneyimli Teknisyen

iPhone 5 Pil Değişimi

Pil sorunu yaşadığınız cihazlarınız için servisimize başvurabilirsiniz. iPhone 5 pil değişimi 30 dakika içerisinde orijinal yedek parçasıyla yapılır. Gerekli ölçümler ve testler yapılarak size teslim edilir. Servisimizde yapılan tüm işlemlerde 90 Gün BlackApple garantisi vardır.

  • Pil değişimi yapılırken cihazınızda veri kaybı olmaz.
  • Pil değişimi yapıldıktan sonra cihazınızın performası ilk günkü gibi olur.
  • Onarım öncesi ve sonrası pil değerleriniz ölçülür.
  • Pil değişimi ESD ortamda uzman teknisyenler tarafından yapılır

Yol tarifi almak için tıklayın.


Telefonum Hiç Açılmıyor pil değişimi mi yaptırmalıyım?

Cihazınızda pil sorunu mu yoksa farklı bir güç sorunu mu olduğunu anlamak için iPhone’unuzu test ederiz. iPhone’unuzda pilden kaynaklanmayan bir güç sorunu varsa sorunun asıl nedenini belirleyip onarım fiyatını size bildiririz. Sorununuzu belirlemek için bize ulaşın.


Neden pil değişimi yaptırmalıyım ?

Tüm şarj edilebilir piller tüketim bileşenleridir ve bu bileşenler kimyasal olarak yaşlandıkça daha az etkili hale gelir.

Lityum iyon piller kimyasal olarak yaşlandıkça daha az şarj tutar. Bu durum, bir aygıtın şarj edilmesi için gereken sürenin kısalmasına neden olur. Bu, pilin maksimum kapasitesi ile (aygıtın yeni alındığı zamana kıyasla pil kapasitesi ölçümü) ilişkilendirilebilir. Ayrıca pillerin maksimum anlık performans veya gereken “en yüksek gücü” sunma yeterliliği azalabilir. Bir telefonun düzgün çalışması için elektronik parçaların pilden anlık olarak yük çekebilmesi gerekir. Pilin empedansı, bu anlık güç iletimini etkileyen özelliklerden biridir. Yüksek empedansa sahip bir pil, güç sağlaması gereken sisteme yeterli düzeyde güç sağlayamayabilir. Kimyasal yaşının fazla olması pilin empedansını artırabilir. Şarj düzeyi düşük olduğunda ve soğuk bir ortamda pil empedansı geçici olarak artar. Kimyasal yaşın da fazla olduğu durumlarda empedans artışı daha da önemli bir hal alır. Bunlar pil kimyasının özellikleri olup sektördeki tüm lityum iyon piller için geçerlidir.


Yeni takılan pili ne kadar kullanabilirim ?

Pillerin ömürlerini sizin şarj alışkanlıklarınız belirler. Pilinizin daha uzun ömürlü olması için cihazınızın şarjı %100 dolduktan sonra şarjdan çıkarmalısınız. Pilinizi tamamen bitirmeden örneğin %5˜6 seviyelerinde şarja takmalısınız ve 10 ila 15 günde bir full şarj yapmalısınız. Bu şekilde kullanımla pilinizi 2 yıldan uzun kullanabilirsiniz.

 


İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“iPhone 5 Pil Değişimi” için yorum yapan ilk kişi siz olun