iPhone 7 Mikrofon Ses Sorunu

iPhone 7 mikrofon ses sorunu son zamanlarda birçok kullanıcıyı etkileyen yaygın bir şikayet haline geldi. Bu sorunun bir kısmı iOS güncellemesinden sonra meydana gelirken, bir kısmı da aniden meydana geliyor. 

Telefon Görüşmelerinde Ses Kesiliyor

Kullanıcılar telefon görüşmesi sırasında mikrofonlarının çalışmadığını, karşı tarafın arka planda robotik sesler duyduğu için konuşmaları anlayamadığını belirtiyor. Bazı kullanıcılar ise telefon görüşmelerinde karşı tarafı duyamadıklarını belirtiyor.

Telefon görüşmelerinin yanı sıra, video kayıtlarında da ortaya çıkıyor. Kullanıcılar kaydettikleri videoyu izlediklerken sesin çok derinden geldiğini belirtiyor.

Yazılım ile Düzelmiyor

Bazı kullanıcılarda bu sorun yazılım güncellemesinden sonra ortaya çıksa da yeni iOS güncellemesi yapılmasına rağmen cihazlardaki mikrofon sorunu düzelmiyor.

Hoparlör Etkinleştirilemiyor

Mikrofon sorunu ses olan cihazların telefon görüşmelerinde hoparlör tuşu aktif olmuyor.

iPhone 7 Mikrofon Sorunu

iPhone 7 Mikrofon Ses Sorunu Donanımsal Olabilir

Yaşanan bu mikrofon ses sorunlarının çoğu anakart üzerindeki ses entegresinden kaynaklanmaktadır. Ses entegresi cihazın aldığı darbe sonucu anakart ile olan iletişimini kaybediyor ve işlevini yerine getiremiyor. Mikrofon sorunun giderilebilmesi için bu entegrenin değişimi gerekiyor. Servisimiz entegre değişimi konusunda Türkiye’nin önde gelen isimlerindendir. iPhone 7, iPhone 7 Plus ses entegresi değişimi büyük titizlik isteyen ve hassasiyet gerektiren bir işlemdir. Bunun için kesinlikle deneyimsiz kişiler tarafından yapılmamalıdır. Entegre değişimleri ESD standartlarına uygun servisimizde uzman teknisyenler tarafından son teknoloji ekipmanlar kullanılarak yapılır.

iPhone 7 Ses Sorunu

Anti Statik (ESD) Nedir ?

Elektrostatik boşalma (Electrostatic discharge – ESD); bir nesnenin statik elektrik ile yüklenmesi ve daha sonra zıt kutupluluk yüklenmesi ile başka bir nesneye aniden bu elektriği aktarması olarak ifade edilebilir. Ayaklarınızda çorap varken bir süre halıda yürüdükten sonra bir kişiye ya da metal bir nesneye dokunulduğunda ortaya çıkan duruma benzer.
Güçlü elektrostatik boşalma sesi işitilebilecek düzeyde olabilir ya da kıvılcımı görülebilir. Ancak çok güçlü olmasa da boşalma işlemi anakartınıza zarar verebilecek düzeyde olabilir.
ESD hasarının en aza indirilmesi için entegre değişimi yapılırken topraklama yapan bileklikler kullanılması önerilir.

Sıkça Sorunlar Sorular

Bilgilerim Silinicek mi?

iPhone 7 ses entegresi değişimi sırasında cihazınızda ki bilgiler bıraktığınız gibi kalır.

Yapılan işlemin garantisi olacak mı ?

Servisimizde yapılan tüm işlemlerin 90 gün garantisi vardır.

iPhone 7 Mikrofon Ses Sorunu için ;

Eğer sizin de iPhone 7 yada iPhone 7 Plus’ınızda mikrofon sorunu varsa servisimize başvurabilirsiniz.


iPhone 7 Mikrofon Ses Sorunu için Bize Ulaşın

Telefon : 0216 360 60 90

WhatsApp : 0532 727 1115

Adres : Caddebostan Mah. Bağdat Caddesi Turgay Apartmanı No:348/B Kadıköy / İstanbul

Yol tarifi için tıklayın.

Yorum yapın