iPhone Anakart Onarimi

iPhone Anakart Arızası Nasıl Anlaşılır?

Anakart cihazınızın içerisinde yer alan, cihazınızın çalışması için gerekli fonksiyonları gerçekleştiren bir elektronik devredir. Cihazın ekranı, pili, şarj girişi ve diğer tüm donanımlar, konnektörler yada özel lehimleme teknikleri ile anakarta bağlıdır. Peki iPhone anakart arızası nasıl anlaşılır , anakart arızası nedir?

Anakartı arızalı olan iPhone çalışır mı?

Aslında genel kanı anakartı arızalı olan cihazların çalışmayacağı yönünde ama burda bir yanlış anlaşılma var. Anakart bir devreler bütünüdür ve üzerinde bir çok komponent ve entegreler bulundurur bunlardan biri yada bir kaçının arızalı olması durumunda cihazınız çalışmayabilir yada bazı özellikleri eksik olarak çalışabilir. Örneğin cihazınızın ses entegresinde bir arıza varsa bu da anakart kaynaklı bir arızadır ve cihazınızın ses fonksiyonları dışında diğer fonksiyonları çalışabilir.

iPhone Anakart Arızası Nasıl Anlaşılır?

iPhone Anakart Arızası Nasıl Anlaşılır?

Anakart arızalarının tespiti için profesyonel ölçü aletleri, osiloskop, cihazın devre şemasının yanı sıra çeşitli el aletlerine gereksinim vardır. Servisimizde tam donanımlı teknisyenlerimiz, son teknoloji ekipmanlar kullanılarak mümkün olan en kısa sürede iPhone anakart arızasının tespitini gerçekleştirir. Arıza tespiti gerçekleştirilen cihaz kullanıcı onayı alınarak onarıma başlanır.

Anakart neden arızalanır?

Anakart arızalarının büyük çoğunluğu sıvı teması, yere düşme ve yan sanayii şarjlardan kaynaklanmaktadır. iPhonelar sıvı ile temas ettiklerinde pillerinden ayrılamadıkları için anakart üzerinde enerji dolaşmaya devam eder, sıvı iletken madde olduğu için birbirine temas etmemesi gereken komponentlerin birbiriyle temas etmesine yol açar, bu sebeble anakart üzerinde kısa devre dediğimiz olay gerçekleşir ve anakart arızalanır.

Yere düşen cihazlarda, anakart üzerindeki komponentlerde ve entegrelerde arıza meydana gelir.

Yan sanayii şarj aletlerinin akım koruma özellikleri olmadığı için cihazın anakartına fazla gerilim uygulayabilir, ve bu durum cihazın anakartında arıza oluşmasına sebep olur.

Anakart arızaları tamir edilebilir mi?

Anakart arızalarının büyük çoğunluğu parça değişimi sonucu tamir edilebilmektedir.

  • Besleme Entegresi Değişimi
  • Ses Entegresi Değişimi
  • Görüntü Entegresi Değişimi
  • Kamera Entegresi Değişimi
  • Wifi Entegresi Değişimi
  • Şarj Entegresi Değişimi
  • Işık Entegresi Değişimi
  • GPS Entegresi Değişimi

Yukarıda yazılanlarlar servisimizde gerçekleştirdiğimiz anakart onarımlarının başlıcalarıdır. Daha fazla bilgi için bize ulaşabilirsiniz.


iPhone Anakart Arızası Nasıl Anlaşılır?

Bize Ulaşın

 Telefon : 0216 360 60 90

 Adres : Caddebostan Mah. Bağdat Caddesi Ahenk Apt. No:344/E Kadiköy / İstanbul

Divan Pastanesi’nin karşısında Optipol gözlük mağazasının yanındayız.

Yol tarifi için tıklayın.

Bertan

Teknoloji bağımlısı

One thought to “iPhone Anakart Arızası Nasıl Anlaşılır?”

  1. İPhone 6s düştü telefon açılırken elma logosunda takılı kaldı Reset atmayı denedim o da olmadı sorun sizce ne olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir