iPhone XR, iPhone XS ve iPhone XS Max Nasıl Yeniden Başlatılır ?

iPhone’ların ne kadar güvenilir olduğunu sık sık duyuyoruz. Bu nedenle,  uygulamalar veya bir güncelleme sorunları sonucu cihazın donması çok nadir karşılaşılan bir problemdir. Ama yinede bir sebepten dolayı aygıtınız dokunduğunuzda yanıt vermiyorsa veya açılışta takılı kalıyorsa yeniden başlatmak için ne yapmanız gerektiğini öğrenin.

Apple’ın en yeni cihazları iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR’de bir Ana Ekran düğmesi bulunmuyor. Ana Ekran düğmesi yerine benzersiz işlevlere sahip yeni bir Yan Düğme bulunuyor. Bu değişiklikler Apple’ın cihazları yeniden başlatmak için yeni bir yöntem geliştirmesine neden oldu. Tıpkı iPhone X’da olduğu gibi.

Ekranınız siyahsa veya donmuşsa aygıtınızı yeniden başlamaya zorlamanız gerekebilir. Yeniden başlamaya zorlamak aygıtınızdaki içeriklerin silinmesine yol açmaz. Ekran siyah veya düğmeler yanıt vermiyor olsa da aygıtınızı yeniden başlamaya zorlayabilirsiniz.Şu adımları izleyin:

  • Sesi Aç düğmesine basıp hemen bırakın.
  • Sesi Kıs düğmesine basıp hemen bırakın.
  • Ardından, Apple logosunu görene kadar Yan düğmeyi basılı tutun.

Bu işlem sırasında iPhone’u kapatmak için bir kaydırıcı göreceksiniz. Bunu göz ardı etmek ve ekran kararana kadar Yan düğmeye basılı tutmaya devam etmeniz gerekiyor. Bu noktada Apple logosu gelene kadar beklenmeli. Yeniden başlatma tamamlandıktan sonra ekran tekrar aktif hale gelecektir.

Yeniden başlatma işlemi iPhone’u tamamen kapatmak zorunda kalmanızı önler. iPhone’unuzu kapatmaktan farklı olarak yeniden başlatmaya zorladığınızda sadece parolanızı girmeniz yeterli olacaktır. PUK kodu sorulmayacaktır.

iPhone’u kapatmak istiyorsanız bunu yapmak için Ayarlar uygulamasının Genel menüsünün en altında yer alan “Sistemi Kapat” seçeneğini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda Ses Açma / Kısma ve Yan Düğme’ye aynıda anda birlikte basılı tutarak Acil Durum SOS arayüzüne ulaşabilirsiniz. Buradan “Kapat” kaydırıcısını kaydırarak cihazı kapatabilirsiniz.

Yorum yapın