Mac’inizin model adını ve seri numarasını bulma

Mac modelinizin garanti durumunu kontrol ederken, teknik özellikleri veya diğer bilgileri kontrol ederken, bir envanter oluştururken yada başka bir işlem için, Cihazınızın model adını veya seri numarasını öğrenmeniz gerekebilir. Mac’inizi satarken veya birisine verirken veya en son işletim sistemiyle veya diğer yazılımlar ya da donanımlarla uyumlu olup olmadığını öğrenirken Mac’inizin modelini belirlemek de önemlidir.

Bu Mac Hakkında bölümünü kullanma

Ekranınızın sol üst köşesindeki Apple menüsünden () Bu Mac Hakkında’yı seçin. Bu Mac Hakkında bölümü, işletim sisteminin adı ve sürümü, model adı ve seri numarası dahil, Mac’inize ilişkin bir genel bakışı gösterir:

Aşağıdaki gibi bir Bu Mac Hakkında penceresi görürseniz seri numarasını açmak için “OS X”in altındaki sürüm numarasını çift tıklayın.

Sistem Bilgilerini Kullanma

Uygulamalar klasörünüzün İzlenceler klasöründen Sistem Bilgileri (veya Sistem Bilgi Vericisi) uygulamasını açın ve Bu Mac Hakkında bölümündeki Sistem Bilgileri (veya Daha Fazla Bilgi) düğmesini tıklayın. Pencerenin sol tarafından Donanım’ı seçin, ardından sağ taraftaki model adını ve seri numarasını bulun:

Mac’inizin başlatılması tamamlanmadığı için Bu Mac Hakkında veya Sistem Bilgileri’ni kullanamıyorsanız Mac’inizin dışındaki veya orijinal ambalajı, makbuzu veya faturasındaki seri numarasını veya model adını arayın. Gerekirse servisimize gelerek yardım alın.

Yorum yapın