Yeni iPad Pro Satışa Çıktı

Apple’ın merakla beklenen yeni iPad Pro modeli nihayet Türkiye’de de satışa çıktı. Home tuşu olmayan ilk iPad olma özelliğine sahip olan yeni iPad Pro’nun başlangıç fiyatı 5899TL olarak belirlendi.

30 Ekim’de lansmanı gerçekleştirilen yeni iPad Pro tam ekran tasarımına, düz kenara, yuvarlak köşelere, USB-C’ye ve Face ID’ye sahip.

Yeni iPad Pro Satışa Çıktı

Apple’a göre bir çok bilgisayardan üstün olan yeni iPad Pro’da Neural Engine birimine sahip A12X Bionic çip bulunuyor.

Bu Özellik sayesinde fotoğrafları, oyunları ve artırılmış gerçekliği deneyimleme biçiminiz yepyeni bir boyuta 
taşınıyor. A12X Bionic aynı zamanda iPad Pro’yu çoğu dizüstü PC’den daha hızlı hale getiriyor ve her gün kullandığınız uygulamaların üstesinden gelebilecek bir güç sağlıyor. Adobe Photoshop CC gibi profesyonel uygulamalar bile gözünü korkutmuyor.

Türkiye fiyatları

Tabi yeni iPad Pro Türkiye fiyatlarıyla da dikkat çekiyor. En düşük modeli 5 bin 899 TL olan yeni iPad Pro’nun Türkiye satış fiyatı 14 bin 99 TL’ye kadar çıkıyor.

Yeni iPad Pro Satışa Çıktı

Yeni iPad Pro 64 GB , 256 GB ,512 GB, 1 TB kapasitelerle satışa çıktı.

USB-C girişi

Ayrıca Apple ilk defa bir tabletinde USB-C girişi kullandı kullanıcılar bunun nasıl bir avantaj sağlayacağını merakla bekliyorlardı.

Face ID

Bu cihazda Apple home tuşunu kaldırarak bunun yerine face-id özelliğini getirdi. Artık iPad Pro sahipleri yüz tanıma sistemiyle cihazlarının içeriğine erişebilecekler.

 

Yorum yapın